За п'ять місяців 2026 року місцеві бюджети отримали 5,5 млрд грн податку на нерухомість. Це майже на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Власники нерухомості в Україні за січень-травень 2026 року сплатили 5,5 млрд грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомила Державна податкова служба.
Порівняно з минулим роком надходження зросли на 12,9%. За перші п'ять місяців 2025 року бюджети отримали 4,9 млрд грн такого податку. Найбільше коштів сплатили власники нерухомості у Києві – 1,1 млрд грн.
Серед областей лідирують Київська, Дніпропетровська та Львівська. Київська область забезпечила 612,8 млн грн надходжень, Дніпропетровська – 564,8 млн грн, Львівська – 539,5 млн грн. Разом столиця та три області дали значну частину всіх платежів.
Податок на нерухомість належить до місцевих податків, тому зібрані кошти залишаються у бюджетах громад. За рахунок цих надходжень місцева влада може фінансувати відновлення інфраструктури, роботу комунальних служб і соціальні проєкти під час воєнного стану. Розрахувати орієнтовну суму податку можна за допомогою онлайн-калькулятора на сайті податкової.
Сформовані податкові повідомлення-рішення доступні в Електронному кабінеті за наявності електронного ключа або у мобільному застосунку "Моя податкова". Податкова радить звернутися до Центру обслуговування платників і провести звірку, якщо платник виявив розбіжності у нарахованій сумі.
