Вівторок, 1 Квітня, 2025

Після розмови президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним 19 березня російські ракети і дрони не атакували українські об'єкти енергетики. Україна після згоди президента Володимира Зеленського на "енергетичне перемир'я" теж не наносила удари по російській енергетиці.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна ""Перемирʼя" чи імітація? Чи зупинила Росія обстріли енергетики і що задумав Путін".

"Виглядає поки все так, що росіяни майже тиждень не цілили в енергетику. З дня 19 березня таких ударів не фіксувалось. Подивимось, як воно буде далі, адже поки це ніде і ніяк не прописано", – сказало одне з джерел РБК-Украина у військових колах.

Як зазначається в матеріалі, якщо промоніторити інформацію щодо російських та українських атак, то публічних згадок (не від російського міноборони, а від достовірних джерел) про ураження об'єктів енергетики ні в нас, ні в Росії після розмови Трампа з Путіним і подальшої заяви Зеленського справді не було.

Хоча це не заважає Москві продовжувати щоночі тероризувати Україну сотнями "шахедів" і наносити удари по інших об'єктах.

За даними РБК-Україна, більшість російських далекобійних дронів за останній тиждень були спрямовані на військові об'єкти, аеродроми, залізницю та об'єкти ВПК.

Сили оборони України щонайменше рік системно атакували російські НПЗ, щоб, з одного боку, залишити окупаційну армію без пального, з іншого – зменшити можливості Кремля фінансувати агресивну війну.

Якщо в грудні ворожі обстріли були сконцентровані на об'єктах, що забезпечують генерацію та передачу електроенергії, то з січня цей фокус змістився на газотранспортну систему України.

Оновлено 09:46. При цьому, як написав радник президента України з комунікацій Дмитро Литвин в соцмережі Х, після 18 березня росіяни вісім разів били по енергетичних об’єктах України.

"Реальність така: з 18 березня вони завдають ударів по наших енергетичних об’єктах бомбами, ударними безпілотниками та безпілотними літальними апаратами. Не будемо вдаватися в усі подробиці, але вже є 8 підтверджених влучень на енергетичні об’єкти. І щоночі наші сили протиповітряної оборони збивають майже сотню ударних безпілотників – і багато з цих безпілотників, ймовірно, були націлені на інші енергетичні об’єкти. Без наших захисників ударів могло бути набагато більше", – повідомив Литвин.

Нагадаємо, у березні пройшло декілька раундів переговорів між США і Україною, та США та Росією. Сторони зустрічалися в Саудівській Аравії, а президенти проводили телефонні розмови.

За результатами переговорів у Саудівській Аравії цими вихідними було оприлюднено дві окремі заяви: одна щодо домовленостей України та США, інший – між США і Росією. Сторони домовилися про заборону ударів по енергетичній інфраструктурі України та Росії. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ передав США перелік стратегічних об’єктів інфраструктури, які потребують особливого захисту.