Мюнхенська конференція з безпеки 2025 триває другий день. Низка подій форуму 15 лютого присвячені війні в Україні. Анонсовано виступ Володимира Зеленського та дискусія за участю спецпосланника президента США Кіта Келлога.
Всі подробиці другого дня Мюнхенської конференції – на РБК-Україна нижче.
10:35 Другий день Мюнхенської конференції відкрив німецький канцлер Олаф Шольц. Свій виступ він розпочав зі звинувачень ультраправої "Альтернативи для Німеччини" у підтримці нацистської ідеології.
"Ми не приймемо, якщо сторонні будуть втручатися в нашу демократію, наші вибори та демократичне формування суспільної думки на користь цієї партії", – заявив він, натякаючи на контакти Ілона Маска та Джей Ді Венса з керівництвом АдГ.
Порядок денний другого дня MSC 2025
Програма Мюнхенської конференції 15 лютого присвячена обговоренню глобальних та регіональних криз, а також майбутньому трансатлантичного партнерства. Тема: "Євроатлантична безпека та регіональні виклики".
Відбудуться дискусії щодо ситуації в Судані, Гаїті, Венесуелі, Афганістані, Грузії. Однією із ключових тем буде війна в Україні.
У рамках другого дня MSC відбудуться виступи:
10:30 – канцлер Німеччини Олаф Шольц
11:15 – президент України Володимир Зеленський;
12:30 – президент Чехії Петер Павел;
13:30 – генсек НАТО Марк Рютте;
16:30 – глава МЗС Німеччини Анналена Бербок;
16:30 – голова МЗС Польщі Радослав Сікорський;
16:30 – глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро;
16:30 – глава МЗС Британії Девід Ліндон Леммі;
19:30 – глава МЗС України Андрій Сибіга;
19:30 – спецпредставник президента США Кіт Келлог.
Виступ Зеленського у Мюнхені
Виступ президента України Володимира Зеленського на Мюнхенській конференції 2025 року запланований з 11:15 до 12:00.
Тема: "Спротив та дипломатія: перспективи майбутнього України" (Defiance and Diplomacy: Prospects for Ukraine's Future).
Глава держави виголосить промову. Потім заплановано обговорення. Модератором буде кореспондент CNN Крістіан Аманпур.
Зазначимо, у перший день конференції Володимир Зеленський взяв участь у панельній дискусії "Майбутнє співробітництва США та України у сфері безпеки".
Про що говорив президент можна прочитати у матеріалі: "Про Трампа, Путіна та альтернативу НАТО: заяву Зеленського на Мюнхенській конференції".
Також Зеленський на полях Мюнхена провів зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. Обговорювали підготовку плану, як зупинити кремлівського диктатора Володимира Путіна та завершити війну. За підсумками переговорів Зеленський заявив, що Україні потрібні реальні гарантії безпеки, і команди двох країн продовжать роботу.
Дискусія про "мир через силу" з Кітом Келлогом
Увечері 15 лютого у рамках Мюнхенської конференції відбудеться панельна дискусія на тему: "Мир через силу. План для України".
Час проведення: 19:30 – 20:15 за київським часом.
Учасники: глава МЗС України Андрій Сибіга, спецпосланець президента США Кіт Келлог, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, міністр національної оборони Литви Довіле Шакалієне.
Напередодні конференції ЗМІ писали, що Кіт Келлог у Мюнхені має представити "мирний план" по Україні. Однак він спростував цю інформацію, заявивши, що план США про завершення війни в Україні має презентувати Дональд Трамп, і на конференції цього не буде.
Спецпосланець Трампа розповів, що на MSC він проведе широкі дискусії з європейськими союзниками, щоб дізнатися про їхнє бачення шляхів закінчення російсько-української війни.
Під час першого дня конференції Кіт Келлог зустрівся із керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком. Головною темою розмови була координація спільних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру, а також продовження допомоги США Україні.
Як пройшов перший день Мюнхенської конференції
Щорічна конференція з безпеки у Мюнхені стартувала 14 лютого. Форум зібрав понад 50 світових лідерів, а загальна кількість учасників перевищує 800 осіб.
Відкриття відбулося о 14:30 за Києвом з промови голови конференції Крістофа Хойсгена та президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра.
У перший день виступили ключові постаті, включаючи Урсулу фон дер Ляйєн, президента Єврокомісії та віцепрезидента США Джей Ді Венса.
Війна Росії проти України була у центрі уваги. Обговорювалися також питання глобальної безпеки, кліматичні зміни та стійкість демократії.
РБК-Україна стежило за першим днем Мюнхенської конференції 2025 онлайн.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.