Помер засновник, ведучий та президент клубу веселих та кмітливих (КВК) Олександр Масляков.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на російські ЗМІ.
Причина смерті Олександра Маслякова
Про смерть Маслякова-старшого, якого багато хто знав як беззмінного ведучого різних ліг КВК, першими повідомили на сторінці Клубу в Instagram.
"З глибоким жалем повідомляємо про те, що 8 вересня 2024 року помер Олександр Васильович Масляков. Він був і залишиться назавжди легендою для всіх учасників руху КВН і мільйонів глядачів. З 1964 року він вів програму "КВН", ставши символом гумору і сатири в Росії та за її межами. Світла пам'ять Олександру Васильовичу Маслякову", – йдеться в повідомленні.
Зазначимо, що у квітні 2024 року російські медіа писали про те, що Масляков остаточно відійшов від роботи в КВК через неоперабельну пухлину в легенях, яку у нього знайшли після перенесеного COVID-19 ще 2022-го.
"Масляков перебуває під наглядом лікарів, проте останнім часом він став частіше скаржитися на самопочуття", – писали росЗМІ.
Олександр Масляков (фото: РосЗМІ)
Втім, Масляков перестав вести ігри Вищої ліги КВК ще восени 2022-го.
Однак півтора роки "веселі та винахідливі" продюсери розраховували, що Васильович все ж одужає і знову буде обличчям клубу.
Біографія Маслякова
Олександр Масляков-старший народився листопаді 1941 року у Єкатеринбурзі у родині військового льотчика.
1960-го він вступив до Московського інституту інженерів залізничного транспорту, плануючи стати інженером-залізничником.
Проте вже 1964 року він випадково потрапив на ТБ. Декількома роками раніше кілька колишніх творців передачі "Вечір веселих питань" випустили нову телепередачу – КВК. Коли перший ведучий Альберт Аксельрод залишив програму, його замінив Масляков.
Олександр Масляков (фото: РосЗМІ)
Цікаво, що пізніше Масляков одноосібно зареєстрував 5 товарних знаків, пов'язаних із КВК, чим, по суті, "кинув" своїх інститутських друзів – Альберта Аксельрода, Михайла Яковлєва та Сергія Муратова, які були співзасновниками КВК та привели його на телебачення.
Олександр Масляков (фото: wikipedia.org)
Крім КВК Масляков вів також такі програми, як "Алло, ми шукаємо таланти!", "Ануж-бо, дівчата!", "Ануж-бо, хлопці!", "Пісня року", "Веселі хлопці" та інші.
У 1972 році через закриття телевізійного КВК він залишив ТБ. Незабаром був притягнутий до кримінальної відповідальності і нібито засуджений за валютні махінації.
З 1986-го Масляков був незмінним ведучим усіх великих турнірів та ліг Клубу веселих та кмітливих (у тому числі – "Вищої Української Ліги" та "Кубка Президента України").
Олександр Масляков (фото: KVN.ru)
Останній раз за тумбу ведучого Васильовича ставав у 2022 році – він провів третю гру 1/8 фіналу та другу гру 1/4 фіналу Вищої ліги.
Останній ефір Вищої ліги з Масляковим у якості ведучого записали у вересні, а показали у листопаді 2022 року.
Масляков був близьким другом російського тирана Путіна: був членом "Народного штабу" господаря Кремля, його довіреною особою на виборах 2018 та 2024 років.
Олександр Масляков і Путін (фото: wikipedia.org)
З серпня 2017 року ім'я головного КВКшника знаходиться в базі сайту "Миротворець", оскільки він неодноразово незаконно відвідував окупований Крим, а пізніше офіційно визнав лігу КВК з так званої "ДНР".
Водночас у 2006 році з рук президента України Віктора Ющенка Масляков отримав орден "За заслуги" ІІІ ступеня "за вагомий особистий внесок у розвиток культурних зв'язків між Україною та Російською Федерацією, багаторічну плідну творчу діяльність".
Олександр Масляков (фото: wikipedia.org)
Раніше ми розповідали, як говорити про смерть із дітьми різного віку.