Понеділок, 25 Листопада, 2024

Світове економічне зростання залишиться скромним, при цьому вплив посилення грошово-кредитної політики, слабкої торгівлі та зниження ділової та споживчої впевненості зростатиме. Про це йдеться в прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Згідно з прогнозами, світовий валовий внутрішній продукт зросте лише на 2,7% у наступному році після 2,9% у 2023 році. Згідно з оцінкою, у 2025 році темпи зростання збільшаться лише до 3%.
Очікується, що інфляція продовжить поступово знижуватися та повернеться до цільових показників центральних банків у більшості країн до 2025 року. Очікується, що інфляція в країнах ОЕСР знизиться з 7,0% у 2023 році до 5,2% у 2024 році та 3,8% у 2025 році.
Уповільнення зростання
"Інфляція знижується, але зростання уповільнюється. Ми прогнозуємо м'яку посадку для країн із розвиненою економікою, але це далеко не гарантовано", – сказала у своїй заяві головний економіст ОЕСР Клер Ломбарделлі.

Похмура перспектива вказує на довгі наслідки глобальної інфляційної кризи, що послідувала за пандемією COVID і зростанням цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, зазначає Bloomberg.

Центральні банки відреагували на це одним із найрізкіших і найшвидших підвищення ставок в історії і дали зрозуміти, що вони можуть залишатися на високому рівні протягом деякого часу.
В ОЕСР заявили, що навіть попри те, що основні показники інфляції знизилися, показники основних цін виявляються нестабільними – і грошово-кредитна політика повинна залишатися обмежувальною, доки не з'являться явні ознаки того, що основний тиск надовго знизиться.
Очікується, що зниження ставок у США розпочнеться лише у другій половині 2024 року, а не раніше за весну 2025 року в єврозоні. Це різко контрастує з очікуваннями ринків, які нині оцінюють, що Федеральна резервна система та Європейський центральний банк пом'якшать політику вже у першій половині наступного року.
ОЕСР зазначила, що ринки, що розвиваються, в цілому почуваються краще, ніж країни з розвиненою економікою. Європа відстає від США, частково тому, що країни там чутливіші до відсоткових ставок, оскільки вони більше покладаються на банківське фінансування, заявили в організації.
"Підбиваючи підсумок, світова економіка бореться з інфляцією, уповільненням зростання та посиленням бюджетного тиску", – сказала Ломбарделлі.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), (Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) – міжнародна організація, що об'єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку та розглядаються як розвинені.