Субота, 23 Листопада, 2024

Сьогодні, 25 жовтня, за круглим столом зібралися представники НАЗК, ОВА та районів Дніпропетровщини. Всі ті, хто розбудовує антикорупційну інфраструктуру в країні, долучався до розробки відповідних регіональних програм. І нині стежить за дотриманням законів на місцях.

Про це повідомили у пресслужбі Дніпропетровської ОВА.

В ході зустрічі, було обговорено низку актуальних питань, у тому числі й відновлення електронного декларування.

Ще минулоріч в Україні ухвалили Антикорупційну стратегію до 2025 року. Тоді ж розробили відповідну державну програму.

Після на їх основі й Дніпропетровщина сформувала відповідні заходи протидії корупції. Слідувати їм важливо для економічного зміцнення країни. А ще – повоєнної відбудови.

«Маємо приклади, коли якісна антикорупційна програма ставала підставою для залучення у тому числі донорських коштів. Тобто це про довіру партнерів з розвитку. Коли вони бачать, що та чи інша організація послідовно та виважено розбудовує відповідну інфраструктуру, із залученням великої кількості суб’єктів, – це для них показник прозорості», – зазначив керівник управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері НАЗК Юрій Сверба.

Він додав – головний акцент кожної з антикорупційних програм не тільки на протидії, а й на запобіганні недоброчесності. Це явище має стати неприйнятним для влади та громадян.

Допомогти в цьому покликаний і Єдиний портал повідомлень викривачів. Його нещодавно запустило НАЗК.

Проговорили присутні й нюанси електронного декларування, яке було на паузі з початку повномасштабної війни. Нині його поновили.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині працює робоча група «Прозорість та підзвітність». Її завдання – контролювати використання державних коштів.