Білий Дім сподівається, що Конгрес якомога швидше повернеться до роботи і схвалить запит на додаткове фінансування для Ізраїлю і України — про це на брифінгу у Білому Домі заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі. Він наголосив: адміністрація президента Байдена вважає, що усі пункти запиту на майже 106 мільярдів доларів важливі і невідкладні.
“Я залишу це за Конгресом — коментувати, як вони хочуть діяти із запитом на додаткове фінансування. Ми подали спільний запит, бо вважаємо, що все у ньому — важливе. Кожен долар, який ми запросили як частину додаткового фінансування, потрібен терміново. І ми закликаємо Конгрес діяти якомога швидше” – заявив Кірбі.
Відповідаючи на питання про те, як впливає відсутність спікера Палати представників на схвалення законодавчих ініціатив, Кірбі відказав: “Це б дуже допомогло, якби у Палати Представників був спікер. Відповідно до процедури, саме так законопроекти виносяться на голосування”.
Кірбі водночас додав, що допомогу Україні та Ізраїлю підтримує переважна більшість законодавців, незалежно від партії. “Ми знаємо, що існує вагома двопартійна підтримка продовженню допомоги для України та Ізраїлю, як в Палаті представників, так і в Сенаті, до речі, і тому президент закликає Конгрес діяти якомога швидше” – повторив він.
Президент США Джо Байден 20 жовтня подав до Конгресу новий запит про фінансування підтримки Ізраїлю та України. Запит включає 61,4$ млрд допомоги Україні та 14,3$ млрд допомоги Ізраїлю. Також, у новому запиті на фінансування передбачено 9,15$ млрд на гуманітарну підтримку. Ці гроші будуть спрямовані через Держдеп для надання гуманітарної допомоги Україні, Ізраїлю, Газі та на інші потреби.
Напередодні президент США Джо Байден звернувся до американського народу зі спеціальною промовою. Байден наголосив на необхідності підтримати як Україну, так і Ізраїль в переломний момент історії, а також звернувся до Конгресу із закликом підтримати нове фінансування програм допомоги, щоб зупинити терор ХАМАСу та агресію Путіна.
Дивіться також: Держдеп: запити та потреби на зброю Ізраїлю та України мало співпадають