Четвер, 3 Жовтня, 2024

Наразі у Національного банку України немає жодних підстав для перегляду офіційного курсу долара в той чи інший бік на тлі підсилення гривні. Про це, з посиланням на заступника голови Національного банку України Сергія Ніколайчука.
"Я думаю, що сьогодні у нас немає жодних підстав для переприв'язки офіційного курсу в той чи інший бік. Водночас коли ми говоримо про можливе повернення до принципів гнучкого курсоутворення, то зрозуміло, що такий перехід зумовить і певну гнучкість офіційного обмінного курсу", – сказав Ніколайчук.

За його словами, курс визначатиметься на ринковій основі за результатами операції на міжбанківському ринку, а НБУ підтримуватиме ринок, суттєво обмежуючи коливання.
"За такого режиму курс зможе як послаблюватися, так і зміцнюватися", – зазначив заступник голови Нацбанку.

Він додав, що ключовий ризик для курсової стійкості в Україні незмінний уже понад 500 днів – це непередбачуваність наслідків війни.
"Цей чинник генерує ризики погіршення очікувань, і через це ми змушені дотримуватися досить жорсткої монетарної політики, аби нейтралізувати його вплив. Однак, як я вже говорив, ситуація протягом останніх місяців була досить сприятливою і нам вдавалося мінімізувати вплив цього чинника", – розповів Ніколайчук.

Станом на ранок 19 липня середній курс долара у банках у продажу другий день поспіль тримається на позначці 37,33 гривні. Курс євро опустився на 1 копійку – до 41,86 гривень.
В обмінних пунктах купують долар у середньому по 36,84 гривень, євро – по 41,08 гривень. Долар продають по 37,22 гривень, євро – по 41,73 гривень.
Офіційний курс долара НБУ зафіксовано та становить 36,5686 гривень за долар. Офіційний курс євро станом на 19 липня становить 41,1506 гривень (+0,0694 гривень).