Четвер, 28 Листопада, 2024

Завдяки фінансовій підтримці західних партнерів валютні резерви України досягли рекордної позначки у майже 39 мільярдів доларів.
Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний, повідомляє його Facebook.
За словами Пишного, це найвищий рівень резервів за всю історію незалежної України.
"Неймовірний результат для країни в умовах повномасштабної війни. Україна сьогодні – це унікальний приклад держави, яка змогла згуртувати навколо себе глобальний периметр підтримки. Залученість міжнародних партнерів – надпотужна, а обсяги зовнішнього фінансування – історичні", – написав він.

Тільки в червні, за його даними, на рахунки уряду надійшло:
1,6 млрд доларів від ЄС, 1,2 млрд доларів від США, 69,1 млн доларів – від Світового банку, 15,0 млн доларів – від Уряду Фінляндії.
Пишний також нагадав, що в червні Україна успішно пройшла перший перегляд програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом і отримала другий транш за програмою – 886,0 млн доларів.
"Отже, за підсумком надходження від міжнародних партнерів залишалися істотно більшими, ніж обсяги інтервенцій НБУ з продажу валюти та боргових виплат країни в іноземній валюті", – підсумував глава НБУ.

Прогнози курсу
Нагадаємо, динаміка валютного ринку України в останні місяці була істотно кращою, ніж прогнозували аналітики. Середній курс продажу готівкового долара в Україні впав за травень на 0,5% до 37,59 гривні до мінімуму з червня минулого року. Порівняно з груднем 2022 року курс знизився на 6,5%.
Фінансові аналітики у червні прогнозують курс гривні протягом наступних 12 місяців на рівні 39,54 грн/долар. У квітні вони чекали на курс 40,04 грн/долар.
Станом на 28 червня середній курс по Україні становить 36,90 (купівля) та 37,40 грн/долар (продаж).
З початку війни в Україні діють жорсткі валютні обмеження та фіксований курс гривні до долара. Безготівковий ринок балансується за рахунок продажу валюти Нацбанком за курсом, близьким до офіційного – 36,9333 гривень за долар (36,5686 гривень плюс 1%).