В середу Всесвітня організація охороні здоров'я виступила з осудом агресії Росії проти України, де через напади на цивільну інфраструктуру, багато лікарень зруйновано, а ситуація з охороною здоров'я та доступом до медичних послуг різко погіршилась. Відповідна резолюція, затверджена на щорічних зборах ВООЗ також містить заклик оцінити шкоду, якої російська агресія завдала сфері охорони здоров'я України.
Постанову було прийнято 80 голосами за, 9 – проти і 52 – утримались. Росія та Сирія подали альтернативний текст резолюції в якому не згадувалось про осуд агресії Росії в Україні. Цей текст було відхилено.
Подібну резолюцію з осудом російської агресії організація затверджувала і минулого року.
Згідно з даними, які надала ВООЗ Україна, під час війни було пошкоджено 1256 об'єктів системи охорони здоров'я, включаючи повне знищення 177 об'єктів, 237 медпрацівників та пацієнтів загинуло, або було поранено, повідомляє Politico.
Як повідомляв Голос Америки, раніше цього місяця високопосадовці ООН, лідери індустрії охорони здоров’я та активісти вимагали, щоб світ більше інвестував у розробку нових вакцин і боротьбу зі спалахом туберкульозу, спричиненим впливом COVID-19 і конфліктами, зокрема в Україні та Судані.
Д-р Лучіка Дітіу, виконавчий директор партнерства «Зупинити туберкульоз» сказала тоді, що економічні наслідки COVID і конфлікти, перш за все в Україні, а тепер і в Судані, мають «великий вплив» на зусилля з лікування людей з туберкульозом і діагностики нових випадків. Україна має найбільшу кількість хворих на туберкульоз у європейському регіоні – 34 000 – а також велику кількість хворих на стійкий до ліків туберкульоз, сказала вона на прес-конференції в четвер.
«Це чудово, той факт, що український народ насправді демонструє дивовижну стійкість, роблячи все можливе, щоб підтримувати послуги з лікування туберкульозу, – сказала Дітіу. – Але очевидно, що багато людей покинули країну».
Тим не менш, за її словами, було докладено значних зусиль для виявлення хворих, але всі стурбовані зменшенням доступу до лікування людей в Україні.