У Повітряних силах не виключають можливості іноземцями
служити в авіації ЗСУ, адже в Україні це дозволяє відповідна процедура. Однак першочергово необхідне рішення про передачу F-16.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі телемарафону.
На тлі необхідності в передачі цих винищувачів, він вкотре нагадав, що противник продовжує застосовувати тактичну авіацію по всій лінії фронту.
"Це і винищувачі, і штурмовики, і бомбардувальники. Атакують і з півночі, і з півдня, і зі сходу. Продовжують використовувати керовані авіаційні бомби. Це новий тип загрози, на який мусимо якось реагувати. Потрібно перш за все берегти людей, наші війська й очікувати на те посилення, яке має прийти з заходу, щоб захистити наше небо", – підкреслив Ігнат.
За його словами, українська авіація наша завдає ударів у відповідь, але Сили оборони не мають такого потужного угруповування.
"Наша авіація щодня завдає по окупантах ракетно-бомбових ударів. Це штурмові літаки та бомбардувальники. Більш як 10 групових авіаударів завдано минулої доби Повітряними силами. Також застосовуються засоби ураження по ППО противника протирадіолокаційними ракетами", – розповів Ігнат.
Водночас він зазначив, що ЗСУ дуже очікують рішення від союзників щодо передачі Україні F-16.
"Командувач Повітряних сил закликав створити авіаційну коаліцію кілька тижнів тому під гаслом "перемога на землі кується в небі", тому що саме небо потрібно контролювати, мати перевагу в повітрі і перевага досягається саме такими винищувачами, як F-16", – заявив Ігнат.
За його словами, потрібно рішення про те, що така передача відбудеться і вже тоді можна говорити про підготовку.
"Паралельно стартує підготовка й інженерів, і авіаторів. І, безумовно, відповідаючи на ваше питання, чи зможуть іноземці (служити в авіації ЗСУ – ред.) – вони вже публічно заявляють, що готові. В нас є процедура відповідна, де громадяни іноземних держав можуть стати військовослужбовцями ЗСУ. Повітряні сили є частиною ЗСУ, авіація є частиною Повітряних сил, тому якщо танкіст, артилерист може, чому ж ні з пілотами?" – резюмував Ігнат.
Нагадаємо, раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вже допускав, що іноземці можуть служити в авіації ЗСУ, бути пілотами чи працівниками інженерно-авіаційного складу.
Додамо, раніше в Міноборони пояснили, що партнери затягують із передачею Україні F-16, оскільки ці системи складні та потребують обслуговування і великих фінансових витрат.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.