Понеділок, 25 Листопада, 2024

Сполучені Штати оголосили санкції щодо 5 юридичних і однієї фізичної особи, які базуються в Китаї, і “відповідальні за продаж і доставку тисяч компонентів, зокрема й тих, що використовуються в безпілотниках “Шахед” Іранськіої авіаційно-промислової компанії”, – про це заявив Державний департамент США.

У повідомленні йдеться, що ці компанії та особа “проводили транзакції з [постачання] компонентів для літаків, гелікоптерів та БПЛА”. Мова йде про компанії Koto Machinery, Raven, Guilin Alpha, S&C Trade та Caspro, а також про особу з іменем Юнь Ся Юань, що діяв в інтересах або від імені S&C Trade.

Міністерство фінансів США про ці компанії заявило: “Це мережа, що базується в Китайській Народній Республіці, і відповідає за продаж та доставку Іранській авіаційній промисловій компанії (HESA) тисяч аерокосмічних компонентів, зокрема тих, які можна використовувати для БПЛА. HESA брала участь у виробництві моделі БПЛА Shahed-136, яку Іран використовував для нападу на нафтові танкери та експортував до Росії”.

За даними Мінфіну США, внаслідок цих санкцій все майно та частки у власності підсанкційних осіб, якщо воно перебуває у США або під контролем США, має бути заблоковане. Особи, які співпрацюють з цими компаніями, можуть опинитись під санкціями. Також фінансові інституції, які надають послуги цим компаніям, ризикують потрапити під санкції.

“Іран безпосередньо причетний до жертв серед цивільного населення в Україні внаслідок використання Росією іранських дронів в Україні», — заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Державний департамент США запевнив, що “продовжуватиме використовувати всі наявні інструменти, щоб зірвати ці зусилля … притягнути Іран до відповідальності за його дії”.

Як повідомлялось раніше, 15 листопада дрон Shahed 136 із вибухівкою влетів у кормову частину торговельного нафтового танкера M/T Pacific Zircon, пробивши отвір у корпусі. Інцидент з танкером, який належав ізраїльській компанії, трапився біля узбережжя Оману. Пізніше сили ВМС США провели аналіз уламків вибуху і підтвердили, що дрон був іранським.