Вт. 23 Червня, 2026

СБУ заявила про схему розкрадання бюджетних коштів під час будівництва захисних споруд для енергетичного об'єкта в Харківській області. Підозру отримали двоє посадових осіб комерційних структур. Служба безпеки України спільно з Національною поліцією заблокувала схему привласнення коштів, виділених на посилення інженерного захисту об'єктів енергетичної інфраструктури Харківської області.

За даними слідства, йдеться про роботи з будівництва системи захисту для Зміївської ТЕС. У грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядною організацією був укладений договір на суму понад 245 млн грн. Фігурантами справи стали 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору та 60-річний директор приватної компанії-підрядника, яку залучили до реалізації проєкту.

Слідство вважає, що учасники схеми внесли недостовірні дані до технічної документації та організували використання бетонної суміші, яка не відповідала проєктним і технічним вимогам. За оцінкою правоохоронців, такі дії завдали державі збитків на 8,1 млн грн. Судова будівельно-технічна експертиза, ініційована СБУ, підтвердила факт порушень і розмір збитків.

Під час 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та в приміщеннях підприємств правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази. Обом фігурантам повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідчі дії тривають, правоохоронці встановлюють інших посадових осіб, які можуть бути причетні до схеми. За матеріалами: СБУ