Україна та США підписали угоду про надра. В уряді пояснили, яким чином будуть розподілятися прибутки між сторонами в рамках договору.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіли перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко та торговий представник України Тарас Качка.
"Це – володіння, управління – все 50/50. Розподіл прибутків лише через 10 років. До цього – тільки інвестиції і тільки в Україну", – розповіла Свириденко.
За словами Качки, на момент підписання частки у США та у Україні в Фонді однакові – 50/50, а далі є можливість вносити ще додаткові внески.
"Вони можуть бути безрозмірні, як з боку США, так і з боку України. Розмір внеску не впливає на те, що управління рівноправне. Він важливий на етапі виплати доходів", – пояснив він.
При цьому за словами Свириденко, кожен – і США, і Україна, отримує 50% акцій цього Фонду.
"Що стосується розподілу прибутків: уявімо, що за 10 років фонд генерує прибуток у 2 млрд доларів. Припустимо, що за цей час США надали додатково 1 млрд доларів допомоги, яка була вкладена у фонд. У такому разі, перш за все, з прибутку повертається ця додаткова сума, яка була внесена – тобто 1 млрд повертається США. А вже залишок прибутку – у цьому прикладі ще 1 млрд – розподіляється порівну, 50/50", – додала вона.
Угода про надра між Україною та США
1 травня Україна і США уклали договір про співробітництво. Вона передбачає, зокрема, домовленність щодо надр. З українського боку угоду підписала перший віцепрем'єр Юлія Свириденко, від США – міністр фінансів Скотт Бессент.
Документ передбачає створення Інвестиційного фонду відновлення, до якого спрямовуватиметься 50% роялті, ліцензій та інших платежів від видобутку природних ресурсів в Україні.
Угода поки не набула чинності – її має ратифікувати Верховна Рада. Кабмін уже вніс відповідний законопроєкт до парламенту 2 травня, а саме голосування очікується 8 травня.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.