Неділя, 27 Квітня, 2025

У Ватикані проходить церемонія прощання з Папою Римським Франциском, який пішов з життя 21 квітня. На похорон понтифіка приїхали тисячі вірян та близько 50 світових лідерів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію церемонії прощання.

Похоронна меса відбувається на площі Святого Петра у Ватикані. Богослужіння очолив кардинал Джованні Баттіста Ре – декан колегії кардиналів.

Після завершення похоронної меси труну Франциска буде доставлено до церкви Санта Марія Маджоре. Уперше за 100 років Папу поховають за стінами Ватикану.

Карта похоронної процесії з Ватикану до базиліки Санта МаріяМаджоре (скриншот The Guardian)

У п'ятницю, за день до похорону понтифіка, Ватикан повідомив, що 150 тисяч людей уже віддали шану Папі Франциску у соборі Святого Петра.

Наразі тисячі людей у Ватикані, Римі та онлайн по всьому світу слідкують за церемонією прощання з Папою Римськомийм Франциском, який очолював Святий престол з 2015 року.

До Рима також приїхали 50 глав держав і 10 правлячих монархів, щоб взяти участь у церемонії прощання з Папою Франциском. Серед них, зокрема, президент України Володимир Зеленський та американський лідер Дональд Трамп. Також на похорон Папи прибув Хав’єр Мілей – президент Аргентини, звідки був родом понтифік.

Крім того, до Рима прибули:

  • президент Франції Еммануель Макрон;
  • прем'єр-міністр Британії Кір Стармер;
  • глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та глава Євроради Антоніу Кошта;
  • генсек ООН Антоніу Гутерріш;
  • британський принц Вільям, король та королева Іспанії;
  • президент Польщі Анджей Дуда.

Лідери та представники країн розсаджені у французькому алфавітному порядку за назвами їхніх держав. Виняток – для Італії та Аргентини, звідки походить Папа Франциск.

Похоронна церемонія

За даними італійської поліції, близько 160 тисяч людей зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, щоб віддати шану Папі. Віряни також зібралися на прилеглих вулицях, щоб побачити похорон.

За даними Ватикану, всього на похоронній службі присутні близько 200 тисяч людей.

Фото: у Ватикані прощаються з Папою Франциском (Reuters)

Труну з тілом Франциска винесли з базиліки Святого Петра, де проводять панахиду, яку очолює кардинал Джованні Баттіста Ре.

Літургію проводять англійською та іспанською мовами.

Кардинал Джованні Баттіста Ре провів Євхаристійну молитву і розламав хліб перед вірянами, щоб освятити його. Він також підняв чашу з вином над натовпом. Це частина кожної католицької меси.

Після цього людей запросили потиснути один одному руки на знак миру. Камери показали, як Трамп потиснув руки після короткої паузи.

Близько 13:10 закінчилася похоронна меса на площі Святого Петра, тобто церемонія тривала понад дві години. Труну Папи занесли до базиліки Святого Петра.

Фото: труну Папи Франциска занесли до базиліки Святого Петра (Reuters)

Після цього труну понтифіка провезуть вулицями Ватикану до базиліки Санта Марія Маджоре. Віряни востаннє побачити труну Папи Франциска перед тим, як його поховають.

Ватикан повідомляє, що кількість людей, які прийшли вшанувати пам'ять Папи, зросла до 250 осіб.

Смерть Папи Римського

Папа Римський Франциск раптово пішов з життя 21 квітня. Причиною смерті Папи був інсульт.

У лютому-березні цього року здоров'я Папи Франциска значно погіршилося. Понтифік лікувався від важкої пневмонії, у березі його виписали з госпіталю.

На Великдень, 20 квітня, Папа Римський Франциск з'явився перед вірянами на площі Святого Петра у Ватикані. Він не зміг повністю виголосити промову, його благословення зачитав один із помічників. У великодньому зверненні за день до своєї смерті Папа Франциск згадав Україну.

"Нехай воскреслий Христос дарує Україні, спустошеній війною, свій пасхальний дар миру та заохочує всі залучені сторони продовжувати зусилля, спрямовані на досягнення справедливого і міцного миру", – йшлося у благословенні.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.