Благодатний вогонь зійшов у Храмі Гробу Господнього у Єрусалимі 19 квітня. Вогонь передадуть у храми по всьому світу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію церемонії сходження Благодатного вогню.
Напередодні Великодня відбувається церемонія сходження Благодатного вогню. Вона проходить у Кувуклії Храму Гробу Господнього – мармуровій печері, де за повір'ями поховали Ісуса Христа. Це одна з головних подій для вірян у році.
Цього року Благодатний вогонь зійшов близько 14:35. Після цього вогонь передадуть у храми по всьому світу.
Як проходить церемонія
У переддень Великодня у храмі Гробу Господнього за традицією гасять усе світло: лампади, свічки та панікадила. Після цього вранці священнослужителі різних християнських церков оглядають і запечатують Кувуклію – саме тут, за переказами, воскрес Ісус Христос.
Після завершення церемонії починається хресна хода. Єрусалимський патріарх заходить у Кувуклію, де молиться, а перед цим його обов'язково перевіряють, щоб переконатися, що всередину не потрапив жоден сторонній вогонь.
Коли Благодатний вогонь сходить, патріарх виносить із Кувуклії 33 запалені свічки – це символ віку Ісуса Христа до розп'яття. Біля храму на це диво щороку чекають представники семи християнських конфесій, які згодом везуть Благодатний вогонь до своїх країн.
Великдень в Україні
Цьогоріч християни по всьому світу відзначають день Воскресіння Хреста – Великдень – у неділю, 20 квітня. У 2025 році Великдень разом святкують як православні християни, так і католики, адже дата свята збіглася в обох церквах.
В Україні Великдень проходить в умовах війни, тому у регіонах діє комендантська година. Поліція посилить заходи безпеки на великодні свята, можливі перевірки громадян.
У Херсонській області вводять режим світломаскування на ніч Великодня. З 21:00 до 05:00 вмикати світло у будинках і на вулиці заборонено.
Президент Володимир Зеленський попереджав, що росіяни можуть завдати ударів по енергетиці України напередодні і після Великодня.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.