На окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції було пошкоджено резервуар з дизельним пальним.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив речник МЗС Георгій Тихий у Twitter.
За його даними, палива, яке вилилося з пошкодженого резервуара, вистачило, щоб живити аварійні генератори станції протягом 25 днів.
"Росіяни не тільки вкрали станцію, а й не в змозі забезпечити її елементарну безпеку. Цей інцидент – прямий результат нерозважливої заміни ліцензованих українських фахівців на некваліфікованих тимчасових російських операторів", – написав Тихий.
Речник МЗС вважає, що якщо цій ситуації дозволити тривати, це призведе лише до нових аварій і небезпек.
"Необхідно повернути ЗАЕС під контроль України – це єдиний спосіб запобігти подальшим інцидентам", – підкреслив він.
Контроль над ЗАЕС
Російська армія захопила Запорізьку АЕС на початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Перебуваючи під контролем росіян станція періодично відключається від резервного енергопостачання.
Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі раніше заявляв, що, ситуація на ЗАЕС залишається нестабільною, це пов'язано з постійними обстрілами.
Цікаво і те що, президент США Дональд Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським обговорив питання електростанцій та АЕС в Україні. Тоді Трамп заявив, що Штати нібито можуть допомогти Україні в управлінні ними.
Пізніше Зеленський підтвердив, що американський президент під час розмови з ним цікавився Запорізькою АЕС і можливою участю США у її відновленні. Під час розмови Трамп запитував про те, чи буде розуміння української влади, що США може модернізувати ЗАЕС.
У відповідь Зеленський наголосив, що Запорізька АЕС належать державі, і передавати право власності на неї Україна нікому не збирається. Але США можуть інвестувати кошти у її відновлення та модернізацію.
Вчора ж влада Російської Федерації заявила, що Запорізька атомна станція є російським ядерним об'єктом, і що росіяни не передадуть жодній іншій державі.
Детальніше про те, навіщо США контроль над ЗАЕС України й чи можливо це, – у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.