В центрі Тбілісі почалася чергова ніч масових протестів через відтермінування урядом переговорів про вступ Грузії до Європейського Союзу. Поліцейський спецназ жорстко затримує учасників акції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Newsgeorgia.
Люди почали збиратися на площі Свободи біля парламенту ввечері 3 грудня. На початку мітингу учасники грілися спалюванням майок з символікою "Грузинської мрії".
Ближче до півночі за місцевим часом (22:00 за Києвом) спецназ почав черговий нічний розгін.
На бічній вулиці, що веде до проспекту Руставелі, увімкнули водомет. Одночасно спецназ почав рухатися від площі Свободи.
На центральному проспекті Шота Руставелі почалися масові затримання. У МВС заявили, що за останні дні загалом було затримано 300 людей.
Спецназ під прикриттям водометів почав витісняти протестувальників із території перед парламентом.
Перед силовиками залишилася група з петардами, що дозволило відійти основній частині акції вглиб проспекту Руставелі.
Однак спецназ все одно активно застосовував сльозогінний газ.
Після 1:00 за місцевим часом (23:00 за Києвом) спецназ не вживає активних дій проти демонстрантів.
Більша частина учасників акції перебуває на території від театру Руставелі до площі Республіки. На "передовій" – лише кілька десятків із них.
Близько 2:00 ночі за місцевим часом (00:00 за Киевом) на проспекті Руставелі протестувальники влаштували імпровізоване лазерне й світлове шоу.
Оновлено 1:00
В Тбілісі третя година ночі. Протистояння протестувальників зі спецназом триває десь посередині проспекту Руставелі.
Ще багато людей, що не мають протигазів та інших засобів захисту, стоять далі.
Спецпризначенці починають повну зачистку проспекту Руставелі зазвичай з четвертої до шостої ранку.
Акції протесту в Грузії
На парламентських виборах у Грузії, що відбулися 26 жовтня з масштабними порушеннями, перемогла проросійська партія "Грузинська мрія" на чолі з Іраклієм Кобахідзе. Вона набрала 54% голосів.
Президент країни Саломе Зурабішвілі та опозиційні партії, що набрали від 8 до 11%, відмовилися визнати результати виборів, оголосили новообраний парламент нелегітимним і закликали людей виходити на протести.
Спочатку мітинги були нечисельними і не переростали у сутички з силовиками. Однак ситуація різко загострилася 28 листопада, коли сформований на базі нового парламенту уряд на чолі з прем'єр-міністром Кобахідзе відтермінував на 2028 рік початок переговорів щодо вступу країни до ЄС.
Опозиційні лідери, партії та пересічні грузини почали масштабні протести у центрі Тбілісі з вимогою скасувати це рішення.
Мітинги тривають шостий день у центрі грузинської столиці, а також в Батумі, Кобулети, Озургети та інших містах країни. В Тбілісі кожної ночі спецназ жорстко розганяє людей, використовуючи водомети та сльозогінний газ і затримує мітингувальників.
Через силове придушення протестів, США призупинили стратегічне партнерство з Грузією та запровадили санкції, а також візові обмеження щодо низки грузинських урядовців.
Санкції щодо посадовців Грузії також запровадили низка країн Балтії.
Про ймовірність переростання грузинських протестів у революцію, – читайте в аналітичному матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.