Країни-союзники повинні нарощувати допомогу для України. Це має бути допомога у відновленні трьох напрямків.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив генсек НАТО Марк Рютте перед початком зустрічі Ради Україна-НАТО.
За його словами, в першу чергу необхідно допомогти Україні якомога краще відновити енергетичні мережі та енергетичну інфраструктуру.
"Ми не можемо допустити перетворення зими на зброю проти України. Ми цього ранку обговорювали це з (держсекретарем США – ред.) Тоні Блінкеном, і це є вирішальним елементом", – сказав Рютте.
Другий напрямок – це забезпечення надійної протиповітряної оборони в Україні.
"Ми вже зробили чимало, але має бути зроблено більше, щоб країна була у якомога більшій безпеці з точки зору протиповітряного захисту. Третє: ми маємо переконатися, що військова допомога надходить в Україну", – підкреслив Рютте.
Перспективи членства України в НАТО
Україна розглядає членство в НАТО як найнадійніший спосіб гарантувати свою безпеку, однак деякі країни, зокрема Угорщина, виступають проти її вступу. У листопаді Парламентська асамблея НАТО закликала пришвидшити цей процес, але Альянс не встановив конкретних термінів і не надіслав офіційного запрошення.
Президент Зеленський вважає, що вступ України до НАТО зупинить активну фазу війни. Водночас в Альянсі підкреслюють незворотність курсу України до членства, а подальші рішення значною мірою залежатимуть від позиції США.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.