Субота, 23 Листопада, 2024

Україна повернула з російського полону чотири тисячі громадян. Однак там залишаються ще тисячі людей: як військових, так і цивільних.

Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ході дискусії "Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни".

За його словами, фактично майже чотири тисячі українців вже вдалося повернути з полону.

"На жаль, про тисячі інших поки що йде мова, і за них треба боротися, і за військових, і за цивільних. Цивільні – це окремий великий блок, тут навіть міжнародне гуманітарне право не завжди дає відповіді на питання", – зазначив Юсов.

Представник ГУР наголосив, що мало хто уявляв собі після Другої світової війни, коли створювалася архітектура міжнародної безпеки, що в Європі та в сучасному світі буде йти мова про тисячі викрадених цивільних громадян, вивезених на іншу територію.

"Затриманих без навіть імітації дотримання правих так званого законодавства РФ. Це просто бранці, це заручники. Це ті середньовічні практики, які мали б відійти в минуле. На жаль, це не так. І масовий характер проти української ідентичності, української культури має місце", – додав він.

Обмін полоненими

Нагадаємо, 15 серпня на Ставці верховного головнокомандувача було представлено стратегію повернення полонених.

Зокрема, Україна розширить переговорну групу, яка займається підготовкою обмінів військовополоненими. Туди ввійде ще шість структур.

Керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що пріоритетом у майбутніх обмінах полоненими з РФ будуть тяжко поранені, жінки, та всі, хто захищав "Азовсталь".

Нещодавно міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, що одна із країн готова стати державою-покровителем, щоб допомогти українцям у російському полоні. Глава МЗС не уточнив, про яку саме країну йдеться.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.