Російські військові скоїли в Україні 137 тисяч воєнних злочинів, сказав президент України Володимир Зеленський на конференції United for Justice (Об’єднані заради справедливості), що цього разу присвячена обстрілам цивільної інфраструктури.
"Станом на сьогодні є щонайменше 137 000 причин, щоб ми продовжували цю роботу і щоб ми довели її до кінця. 137 тисяч – саме стільки воєнних злочинів скоєно Росією на даний момент. Злочинів проти миру і людяності, проти нашої держави, проти наших людей і злочинів проти України і українців 137 тисяч і це означає, що вироків має бути не менше", — сказав президент у вітальній промові.
Зеленський не уточнив, чи це кількість злочинів від початку війни 2014 року, чи від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Але у грудні 2023 року міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомляв, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну зафіксовано понад 102 тисячі воєнних злочинів, скоєних російськими військовими.
Він також, в контексті боротьби за справедливість, згадав про прецедент порушення Римського статуту владою Монголії, коли президент Росії Володимир Путін приїхав туди із візитом. Зважаючи на Римський статут, який ратифікувала Монголія, вони мали б арештувати російського президента.
"Світ має безліч конвенцій, має тисячі сторінок декларацій, працює Римський статут для, до речі, понад сотні країн світу. Повинен працювати Римський статут, але нещодавно знайшлося виключення в Монголії для Путіна і це відповідальність не просто чиясь окремо, це відповідальність всього світу – зупинити деградацію системи права, не допустити руйнування тих норм, які ще залишаються.
Система права має і мусить працювати так, щоб Римський статут і зокрема ордер міжнародного кримінального суду, який був виданий стосовно головного російського злочинця реально обмежували його і вже забезпечували його ізоляцію", — додав лідер України.
Зеленський також наголосив, що є ще достатньо країн, які досі не ратифікували Римський статут, але для України та для демократичного світу загалом це важливо і має бути реалізовано, щоб панувала справедливість, а не безкарність.
Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода