Наприкінці травня хакери Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони здійснили масштабну DDos-атаку проти російських провайдерів. Останні жаліються на те, що атака була "найпотужнішою в історії".
Про це РБК-Україна розповіли джерела в спецслужбах.
Перша кібератака
Під час атаки наприкінці травня без звʼязку залишились щонайменше 250 тисяч абонентів на тимчасово окупованих територіях України, передусім у Криму.
За словами генерального директора одного з російських операторів, на часткове відновлення зв'язку провайдерам знадобилась щонайменше 16 годин. Втім, більшість абонентів залишалась без звʼязку понад дві доби.
Загалом атака торкнулась як мереж абонентів, так й мереж операторів, які користувались ураженою інфраструктурою.
Як стверджують представники провайдерів, під час відновлення зв'язку вони також мали труднощі під час комунікації з абонентами. Останні ж відмовлялись надавати операторам свою актуальну інформацію, побоюючись шахраїв. Зокрема 20% відмовились від модернізації мережевого обладнання, яке могло б в майбутньому захистити їх від атак.
Фото: Хакери ГУР здійснили масштабну кібератаку проти російських провайдерів (джерела РБК-Україна)
Одним із найбільш постраждалих провайдерів був "Міранда-медіа". Його абоненти не мали доступу до зв'язку та не могли здійснити оплату за послуги через ураження білінг-системи. Доступ до мережі був обмежений у Криму, Запорізькій та Херсонській областях.
Зокрема постраждав провайдер "Фарлайн", передусім на території Криму.
Кібератаки продовжувались
Як розповіли джерела, подібні атаки продовжувались також в червні. Тоді ж під удар потрапили:
- "Міранда-медіа";
- сервери пропагандистських ЗМІ;
- сервери місцевих органів окупаційної-влади;
- контакт-центри;
- системи реєстрації та контролю руху на Керченському мосту;
- ресурси і мережева інфраструктура аеропортів;
- платіжні системи.
Це, своєю чергою, призвело до припинення роботи касових апаратів у низці міст Криму, затримки авіарейсів та виникнення значних заторів на Кримському мосту.
Інші операції хакерів ГУР
Хакери української розвідки регулярно завдають ударів по російських популярних ресурсах, платіжних системах або ж держпідприємствах. Наприклад:
- в березні було перехоплено листування між головою парламенту Росії та диктатором Володимиром Путіним. Останній пропонував після "виборів" посилити контроль у країні і конфронтацію з країнами Заходу;
- також нещодавно були атаковані декілька компаній в Росії, які підтримують війну.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.