П’ятниця, 10 Січня, 2025

Запланований вступ України до ЄС може потребувати збільшення бюджету Європейського союзу на 20%. Таке збільшення буде необхідним, якщо збережуться наявні правила надання сільськогосподарської допомоги та структурної підтримки в рамках ЄС.

Про це заявив єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Oldenburger Onlinezeitung.

"Це звучить гігантськи, але це відповідає всього лише 0,2% від європейського економічного виробництва, і це, безумовно, здійсненно. Це гідна інвестиція, тому що Україна має величезний економічний потенціал", – заявив він.

За словами Хана, збільшення бюджету на 20% означає додаткові 200 мільярдів євро протягом семирічного бюджетного періоду ЄС, як це відбувається сьогодні.

"Фінансовий бік питання хвилює мене найменше. Серйознішою проблемою є підготовка в ЄС: як ми ухвалюємо рішення, як забезпечуємо верховенство закону? Як нам об'єднати великий сільськогосподарський сектор України з нашим сільським господарством?", – наголосив єврокомісар.

Він наголосив, що ЄС потребує інституційних реформ, які не залежать від вступу України та країн Західних Балкан, таких, як ухвалення рішень більшістю голосів замість одностайності у зовнішній політиці.

Однак Хан застеріг від втоми від реформ у країнах ЄС.

"Мене турбує те, що деякі країни дуже добре підготуються до вступу, виконають усі умови, а потім ми скажемо: "На жаль, ні", – заявив він.

Єврокомісар дав зрозуміти, що не очікує швидкого приєднання України до ЄС. За його словами, релевантне приєднання до 2028 року – початку наступної семирічної фінансової програми – "нереальне".

Він зазначив, що неможливо передбачити, коли Україна буде готова до вступу.

"Вступ в умовах війни немислимий. Перш за все, Україна бореться за виживання. Усі країни, які вступають до ЄС, мають виконати вимоги реформ", – наголосив він.

Вступ України до ЄС

У грудні 2023 року на саміті у Брюсселі Європейська рада схвалила початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу.

Нагадаємо, що статус кандидата на членство в ЄС Україна набула ще 2022 року. Однак для повноправного членства необхідно було виконати сім умов.

Раніше віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина висловила думку, що виконання двох умов є "дуже добрим результатом".

Вона також наголосила, що деякі країни Західних Балкан "роками домагалися того ж прогресу, що й Україна, і виконання навіть однієї рекомендації фактично є національним святом".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.