Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликає українців економити світло, особливо у ранкові та вечірні години, а промисловість – максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати альтернативні джерела живлення.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ прем'єра під час засідання Кабінету міністрів.
"Ми зазнали важких втрат у генерації, і зараз під час зниження температури це позначається на енергосистемі. Вже кілька днів поспіль фіксуємо дефіцит потужності, який покриваємо за допомогою наших європейських партнерів", – сказав Шмигаль.
Глава уряду зазначив, що як і на початку повномасштабної війни, українці мусять згуртуватися, щоб бути стійкими.
"Закликаю всіх українців до ощадливості, особливо в ранкові та вечірні години пікових навантажень. А промисловість – максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення", – наголосив прем'єр.
Він додав, що зараз енергетики роблять все можливе, щоб утримувати ситуацію та швидко здійснювати ремонти.
"І ми всі разом маємо допомогти нашій енергетиці вистояти", – підсумував Шмигаль.
Ситуація з електроенергією в Україні
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що дефіцит електроенергії в Україні зберігатиметься через великі пошкодження після останніх російських ударів.
Це з великою ймовірністю може призвести до відключень і в літній період. Влітку генерації не вистачатиме, оскільки атомні блоки потрібно буде виводити в ремонт, а залишку теплової генерації для заміщення потужностей не вистачить.
Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Росія вже знищила майже всю теплову електрогенерацію України. Крім того, під ударами терористів – греблі та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура.
До того ж під загрозою від російського терору також інфраструктура атомних станцій і мереж розподілу.
Додамо, що через значні пошкодження енергооб'єктів та зниження температури з 18 квітня в Україні застосовуються обмеження для промисловості.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.