Понеділок, 20 Січня, 2025

США зосереджені на тому, щоб Росія не могла розвивати нові газові проєкти. Також Сполучені Штати планують продовжувати накладати санкції на російські нафтові танкери.
"Ми намагаємося скоротити доходи Росії від нафти і газу якомога швидше, не дестабілізуючи наш глобальний енергетичний ринок", — сказав помічник держсекретаря США з питань енергетики Джеффрі Пайєтт на Глобальному саміті FT Commodities.

"Вам слід очікувати, що американські та коаліційні сили будуть продовжувати стабільний барабанний бій", – додав він.

За його словами, надходження Москви від податку на нафту наразі зменшилися майже на 30% порівняно з 2022 роком, а загальне скорочення доходів Росії від експорту нафти становить 2,6 мільярда доларів порівняно з листопадом 2022 року.
"Ми будемо дотримуватися цього курсу дій, і ми будемо дотримуватися його стільки, скільки буде потрібно, щоб змінити поведінку Росії та цю жорстоку та неспровоковану війну (війну РФ проти України, – ред.)", – сказав він.

Паєтт також вказав на нещодавні повідомлення про те, що російський "Новатек" призупинив виробництво на своєму проєкті Arctic LNG 2 через санкції та нестачу газових танкерів.
"Що я можу вам сказати, ми дуже зосереджені на тому, щоб Росія не могла розвивати нові проекти", — сказав він.

Нагадаємо, компанія "Новатек" змушена згорнути свій величезний проєкт "Арктик СПГ-2" після того, як західні санкції обмежили їй доступ до танкерів льодового класу, і натомість зосередиться на розвитку свого проєкту в порту Мурманськ.

Новий проєкт
Планується, що проєкт "Мурманськ СПГ" буде навіть більшим, ніж "Арктик СПГ-2", з кінцевою продуктивністю 20,4 млн тонн на рік. Планується, що виробництво перших двох ліній буде запущено до кінця 2027, а запуск останньої лінії заплановано на 2029 рік.
Однією з переваг Мурманського проєкту порівняно з "Арктк СПГ-2" стане доступ до незамерзаючого порту в Баренцевому морі.
"Вся увага зараз на Мурманську, танкери льодового класу там не потрібні", – сказало джерело.