Четвер, 28 Листопада, 2024

Ситуація у Червоному морі призвела до уповільнення українського сільськогосподарського експорту у січні 2024 року на 20%. Про це заявив міністр аграрної політики Микола Сольський в ефірі телемарафону.
"Є проблеми У Червоному морі. Частина нашого експорту йшла і йде через Червоне море Азію, Китай і Східну Африку, тому рух суден сильно сповільнився", – сказав він, зазначивши, що з портів почало виходити на 20% менше суден.

Сольський зазначив, що додатковою причиною зниження постачання стали новорічні свята.
Водночас він заявив, що останніми днями експорт почав збільшуватися.

Напруженість у Червоному морі
Напади єменських хуситів на кораблі в Червоному морі змусили багато компаній перенаправити вантажі в обхід Африки, що призвело до збільшення часу та витрат у дорозі. США 17 січня завдали ще одного раунду ударів по об'єктах хуситів у Ємені у відповідь на атаки на судноплавство.
Хусити, які підтримують Іран, заявляють, що діють на знак солідарності з палестинцями під час війни Ізраїлю з Сектором Газа.
Аграрний експорт з України
Україні вдалося вибити російський військовий флот із північної та західної частини Чорного моря, забезпечивши експорт зерна, яке має вирішальне значення для економіки, а також важливий імпорт.
Зараз Україна спирається на коридор вздовж західного узбережжя Чорного моря поряд із Румунією та Болгарією, свої невеликі порти на річці Дунай та експорт суходолом через Східну Європу.
У грудні Україна експортувала 4,8 млн тонн продовольства через свій чорноморський коридор, перевищивши максимальний місячний обсяг експорту в рамках "зернової угоди".
До російського вторгнення у лютому 2022 року Україна експортувала через Чорне море близько 6 млн тонн продуктів харчування на місяць.