Четвер, 28 Листопада, 2024

США продовжать постачати і Ізраїлю, і Україні зброю, яка їм потрібна для захисту, – на цьому наголосив під час брифінгу в понеділок 23 жовтня речник Державного департаменту Метью Міллер, відповідаючи на питання про вірогідність надання Ізраїлю зброї, яка була попередньо запланована для України.

Міллер наголосив, що він не коментуватиме конкретні системи озброєнь до того, як США зроблять оголошення, що саме надають Ізраїлю у відповідь на їхній запит, і, так само – відповідно й до майбутніх пакетів допомоги, які США надаватимуть Україні.

“Загалом, те, що просив Ізраїль дуже мало збігається із тим, що просила Україна, і що їм потрібно. В міру, коли це співпадатиме, ми наполегливо працюватимемо, щоб переконатись, що ми будемо постачати обом країнам те, що їм потрібно для захисту”, – заявив речник Державного департаменту. Метью Міллер підкреслив необхідність, щоб Конгрес ухвалив додатковий запит про допомогу для України та Ізраїлю, про який президент США Джо Байден оголосив минулого тижня.

Схожу заяву зробив 23 жовтня речник Пентагону Пет Райдер. “Ми будемо підтримувати Ізраїль в їхніх потребах. Ми будемо підтримувати Україну в їхніх потребах”. Він наголосив на тому, що ці потреби відрізняються.

“155-мм снаряди – те, що співпадає для обох країн. Але це одна площина, де потреби співпадають. І за нашою оцінкою ми не матимемо проблем, щоб постачати це озброєння обом країнам”, – заявив Пет Райдер. За його словами, США, а також їх союзники та партнери, нарощують виробництво цього типу озброєнь.

Нагадаємо, як раніше повідомляв Голос Америки, з початком війни між ХАМАСом та Ізраїлем, постало питання, чи спроможні США підтримувати одночасно своїх союзників – Україну та Ізраїль – у двох паралельних війнах. Посадовці адміністрації президента Джо Байдена неодноразово стверджували, що США мають на це достатньо ресурсів.

Сам президент Байден у своїй промові до американської нації 19 жовтня також запевняв у цьому й анонсував подання запиту до Конгресу про пакет допомоги союзникам на більше, як 105 мільярдів доларів, у якому передбачено понад 61 мільярд доларів підтримки для України.

Однак, деякі аналітики звертають увагу на те, що Україна та Ізраїль потребуватимуть подібних видів зброї, які вже стають відносно дефіцитними після майже двох років війни Росії проти України. Мова насамперед іде про 155-мм артилерійські боєприпаси, які є стандартними в НАТО. За даними американського видання The New York Times, США вже надали Україні понад 2 мільйони таких снарядів, а європейські країни додатково передали сотні тисяч боєприпасів цього калібру.

Дивіться також: Росія планує суттєво збільшити витрати на оборону – британське Міноборони