Неділя, 29 Грудня, 2024

До кінця цього року проєкт “Армія дронів” планує закупити для потреб українських Збройних Сил 200 тисяч дронів та підготувати 50 тисяч операторів БПЛА. Про це в інтервʼю Українській службі Голосу Америки заявив Юрій Щиголь, голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

У липні Кабінет міністрів України виділив 40 мільярдів гривень на 2023 рік для інвестицій в українських виробників безпілотників. За словами голови Держспецзвʼязку, більшу частину цих коштів вже законтрактували й навіть доставили частину безпілотників на фронт. Наступний крок, за його словами, це підготовка пілотів.

“Коли ми започаткували “Армію Дронів”, основне наше завдання було забезпечити ЗСУ безпілотниками. Але згодом ми зрозуміли що нам не вистачає класних пілотів. Отримати дрон — це одне завдання, а не втратити його в першому бою — це трошечки складніше”, — каже Щиголь.

Голова Держспецзвʼязку розповів, що для навчання операторів безпілотників “Армія дронів” співпрацює із 25 українськими школами, а більшість людей, які там проходять навчання — військові. За перші шість місяців 2023 року “Армії дронів” вдалося підготувати 10 тисяч пілотів. Однак проєкт швидко масштабується, запевнив Щиголь, і до кінця року Україна планує підготувати 50 тисяч операторів БПЛА.

В лютому Генштаб ухвалив рішення про створення окремих ударних рот безпілотних літальних апаратів.

“План на цей рік — це 60 таких рот. На сьогодні вже 17 сформовано, повністю укомплектовано, і вони виконують бойові завдання на передовій”, — розповів Щиголь.

Він запевняє, що такий підхід є правильним, адже кожна бригада повинна мати підрозділ, який виконуватиме завдання із розвідки та знищення ворога безпілотними літальними апаратами.

Раніше американське видання Washington Post писало, що війна та розвиток штучного інтелекту допомогли Україні стати країною з масового виробництва ударних дронів.