Середа, 2 Жовтня, 2024

Загальне виробництво пшениці в Україні у 2023 маркетинговому році складе 25-26,5 млн тонн, з яких 21-22 млн тонн буде зібрано на підконтрольній території, 4,1-4,4 млн тонн – на тимчасово окупованих територіях.
Це показав супутниковий аналіз, проведений аналітиками NASA Harvest (Програма з продовольчої безпеки та сільського господарства).
Згідно з даними супутникового аналізу, врожайність пшениці на окупованих територіях є нижчою, ніж на решті території України. Але загалом врожайність – вище, ніж в минулому сезоні
Так, в середньому врожайність становитиме 4,27 тонни/га для всієї України, зокрема 4,53 тонни/га на підконтрольній території, 3,3 тонни/га на – окупованій.

Посівні площі під пшеницею по всій країні оцінюють в межах 5,8-6,2 млн га, з яких 4,6-4,9 млн га на контрольованих територіях, 1,2-1,3 млн га – на тимчасово окупованих територіях.
Загалом оцінка виробництва пшениці цього року наближена до торішньої, що зумовлено меншою посівною площею та вищою врожайністю порівняно з минулим роком, яка буде трохи нижчою за середній показник за п'ять років (до війни) у 27,9 млн тонн.
"Однак такий аналіз передбачає, що вся посіяна пшениця буде зібрана, і що супутники не можуть надати інформацію про те, хто зібрав пшеницю і чи побачить Україна економічну вигоду від своїх родючих сільськогосподарських угідь", – наголосили в NASA Harvest.

Нагадуємо:
Дані дистанційного спостереження за Землею дозволяють вченим NASA Harvest спостерігати, де і скільки пшениці було посаджено, стежити за станом врожаю в міру зростання пшениці й, в кінцевому підсумку, оцінювати кількість очікуваного врожаю пшениці до кінця сезону.
Ця інформація життєво важлива для інформування ринків, де будь-яке несподіване скорочення поставок пшениці в Україні може призвести до зростання цін на продовольство, а також для глобальної продовольчої безпеки, враховуючи, що Україна постачає пшеницю в багато регіонів світу, які не мають продовольчої безпеки.