Середа, 27 Листопада, 2024

Україна закликала своїх союзників взяти на себе багаторічні зобов'язання щодо фінансової допомоги, заявивши, що чотирирічне зобов'язання ЄС на суму 50 млрд євро є "хорошим сигналом" для США та інших держав.
Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю Financial Times.
За його словами, оскільки головною метою України є вступ до Євросоюзу, він сподівається, що програма ЄС стане "генеральним планом" реформ для всіх союзників. Посадовець уточнив, що вижити в цій війні Україні дозволило лідерство США, і природно, що роль США має бути на рівні з ЄС.
Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що в майбутньому ЄС повинен буде нести більшу частину фінансового тягаря допомоги Україні, а США – меншу, Марченко сказав, що "ця дискусія не на часі".

Український посадовець припустив, що Київ волів би отримувати значну частину з $23 млрд, виділених Світовим банком з лютого минулого року, безпосередньо з Вашингтона, а не у вигляді грантового фінансування з боку США.
"Це бажаний спосіб ведення справ (з боку США). Нас це влаштовує. Але потрібно багато часу, щоб узгодити це з нашими реаліями", – уточнив Марченко.

Міністр фінансів застеріг, що значна частина фіндопомоги Україні надається у формі кредитів – за даними Брюсселя, до третини з обіцяних ЄС 50 млрд євро буде надано у вигляді грантів. Він наголосив, що оскільки це ляже тягарем на плечі майбутніх поколінь, важливо, щоб Україна мала можливість "впливати" на те, на що будуть використані ці гроші.