Асортимент кавових напоїв вражає різноманітністю. Кожен вид має свій неповторний смак. Від способу приготування, а також від кількості сиропу, вершків і цукру залежить корисність напою.
Про те, яка кава найшкідливіша, а яка найкорисніша, розповіла дієтолог Світлана Фус на своїй сторінці в Instagram.
Яка кава найкорисніша
"Напевно у багатьох цього ранку перша чашка буде з цим напоєм. Адже кава, крім приємного смаку і аромату дає заряд енергії. До вживання кави потрібно підходити за правилом – "в міру все добре". А щоб кава була корисною, крім помірності у вживанні, необхідно також правильно вибрати і приготувати її", – каже експерт.
Фус радить купувати каву в зернах. Оскільки мелена втрачає частину свого аромату, тому найсмачніша буде подрібнена безпосередньо перед заваркою. Також рекомендує уникати розчинної, яку отримують в результаті складних промислових процесів.
Яка кава найшкідливіша
"Найгірша кава типу 3 в 1 або розчинний капучино в пакетах. Там міститься багато цукру, шкідливих жирів та емульгаторів. Та й підсилювачі смаку і запаху, які додають в таку каву, можуть негативно відбитися на роботі печінки", – каже дієтолог.
При цьому Фус наголошує, що натуральна ж кава для печінки не тільки не шкідлива, а в розумних кількостях корисна.
"Цю користь визначають наявність гіркоти і антиоксидантів в зернах. Але слід згадати про те, що молоко і вершки, додані в каву, знижують активність кавових антиоксидантів, ускладнюють їх засвоєння організмом", – каже експерт.
Дієтолог рекомендує уникати популярного виду приготування кави – заливання окропом гущі. В такій каві багато дітерпенів – кафестола і кахвеола. Ці хімічні сполуки можуть підвищувати рівень "поганого" холестерину в крові і негативно відбиватися на роботі печінки.
"Найефективніше убезпечити себе від кахвеолу і кафестолу допомагають паперові фільтри. При цьому через фільтр без перешкод проходять в напій цінні для здоров'я поліфеноли – антиоксиданти, що містяться в кавових зернах", – пояснює Фус.
Як правильно готувати каву
"Не кип'ятіть каву, так вона втрачає не тільки смак, але і користь. З неї виділяється більше шкідливих речовин, особливо з кави дрібного помелу, руйнуються ефірні олії з корисними антиоксидантами", – говорить дієтолог.
Скло і якісна нержавіюча сталь – найбільш безпечні, нетоксичні матеріали. Використовуйте їх при заварюванні кави.
"Коли пити каву також важливо. Не робіть цього натщесерце, вона подразнює слизову шлунка. Не вживайте каву, коли в прийомі їжі є м'ясо та інші продукти, що містять залізо. Пийте каву, насолоджуйтеся нею і не забувайте про шкоду надмірності та користь помірності", – каже Фус.
Раніше ми розповідали про те, чи справді кава втрачає смак після закипання.
Читайте також про те, як пити каву, аби не отримати передозування кофеїном.