Сполучені Штати досі не розуміють, що саме означає "призупинення" Росією договору про ядерну зброю.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву заступника голови Держдепу Вікторії Нуланд в інтерв'ю The Washington Post.
США продовжують з’ясовувати наслідки рішення російського диктатора Владіміра Путіна "призупинити" участь Москви в Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), підписаного спільно зі США у 2010 році.
"Він (Путін – ред.) не вийшов з Договору про СНО-3, він "призупинив" його. Ми все ще намагаємось зрозуміти, що це означає на практиці. Та важливо розуміти, що Росія не виконувала договірні зобов’язання про інспекції принаймні останні два роки", – зазначила вона.
Нуланд зазначила, що інспекції не відбуваються з 2020 року – спершу через пандемію коронавірусу, а згодом через свідоме рішення Росії заблокувати доступ американських представників на свої ядерні об’єкти.
"Тож по суті він (Путін, – ред.) просто зробив заяву для росіян, бо мав щось зробити. Але якщо чесно, цей договір має принаймні таку ж вагу для Росії, оскільки зараз вони не в змозі збільшувати свій ядерний арсенал. І ми не маємо ані бажання, ані зацікавленості робити те ж", – наголосила представниця Держдепу.
Нагадаємо, 21 лютого під час звернення до Федеральних зборів російський диктатор оголосив, що Росія призупиняє участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння з США.
Крім того, Путін наказав Міноборони та "Росатому" підготуватися до можливого початку ядерних випробувань, якщо США це зроблять.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.